ogłoszenia

Poleć naszą stronę

ZASADY WYBORÓW DO RADY RODZICÓW     |

Zasady wyboru do Rad Oddziałowych

1. Wybory są powszechne. Prawo głosowania przysługuje rodzicowi każdego ucznia w szkole.
  2. Wybory są równe. Każdy oddany głos ma tę sama wagę.
  3. Wybory są tajne. Głosowanie odbywa się na pism ie.
  4. Wybory są bezpośrednie. Rodzice głosują sami, bez pośrednictwa.

Tryb wyborów

1. Wybory do Rady Oddziałowej i do Rady Rodziców odbywają się co roku na pierwszym zebraniu rodziców każdego oddziału.
  2. Zebranie wyborcze jest ważne niezależnie od quorum.
  3. Uprawniany do udziału w wyborach jest jeden rodzic (opiekun) każdego dziecka.
  4. Rada Oddziałowa liczy, co najmniej trzy osoby. Zebranie może przegłosować wyższą liczbę członków Rady Oddziałowej.
  5. Przed rozpoczęciem głosowania wybierana jest komisja Skrutacyjna licząca 2-3 osoby. Członkowie Komisji skrutacyjnej nie mogą kandydować w wyborach. Wybór Komisji Skrutacyjnej odbywa się w głosowaniu jawnym.
  6. Kandydaci doi Rad Oddziałowych zgłaszani są poprzez osoby uczestniczące w zebraniu , w ty m również wychowawcę klasy.
  7. Kandydatem może być nieobecny na zebraniu rodzic( opiekun) ucznia danego oddziału, o ile wcześniej, na piśmie, wyraził zgodę na kandydowanie.
  8. Kandydaci wyrażają zgodę na kandydowanie i przedstawiają się uczestnikom.
  9. Komisja Skrutacyjna przygotowuje kartki do głosowania.
  10. Komisja Skrutacyjna rozdaje kartki do głosowaniami instruuje o sposobie głosowania (wpisanie nazwisk kandydatów, skreślenie lub postawienie krzyżyka przy wybranych nazwiskach)
  11. Komisja Skrutacyjna informuje również o ważności głosów. Głos jest nieważny, jeśli oddany jest w nieczytelny sposób lub na większą liczbę kandydatów niż zostało ustalone.
  12. Do Rady Oddziałowej wchodzą ci kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów.
  13. Komisja Skrutacyjna zbiera oddane głosy i liczy je w warunkach, które zapewniają całkowita niezależność.
  14. Komisja Skrutacyjna ogłasza wyniki głosowania.. Podaje liczbę głosów ważnych               i nieważnych, głosów oddanych na poszczególnych kandydatów oraz nazwiska osób   wybranych do Rady Oddziałowej., Wyniki głosowania zapisuje w protokole.
  15. Komisja Skrutacyjna niszczy karty do głosowania.

Powrót na stronę główną

34-500 Zakopane, ul. Harenda21, tel. (018) 68277, fax. (018) 68277